Kształtowanie się ceny nabycia nieruchomości w Warszawie.

Kształtowanie się ceny nabycia nieruchomości w okolicach Warszawy.
19 sierpnia 2020
Porównanie cen na nieruchomości w nadmorskich rejonach Polski
26 października 2020
Pokaż wszystkie

Kształtowanie się ceny nabycia nieruchomości w Warszawie.

W dzisiejszym artykule zapoznamy się z tym jak
kształtują się ceny nieruchomości na terenie
gmin warszawskich i gminy centrum.

Kluczowy aspekt wpływający na cenę nieruchomości w Warszawie jest położenie nieruchomości,

sąsiedztwo, a także skład ludnościowy dzielnicy. Są dzielnice które z uwagi na swój wielkomiejski charakter, dostępną infrastrukturę i rozrywki, a także szybkość dojazdu do centrum są preferowane przez dobrze zarabiających pracowników dużych firm ulokowanych w centrum Warszawy.

Kolejny czynnik wpływający na cenę nieruchomości w Warszawie jest bliskość dotarcia do stacji warszawskiego metro,

w drugiej kolejności bezkolizyjnego tramwaju, stacji kolejki miejskiej lub drogi ekspresowej. Warszawa zgodnie z planami posiada 2 linie metra, z których aktualnie jedna nitka jest rozbudowywana w 2 kierunkach, co odciąża miasto od niepotrzebnego ruchu kołowego, zwłaszcza w zakresie przekraczania Wisły.

Trzecim aspektem wpływający na cenę nieruchomości w Warszawie jest bliskość warszawskiej obwodnicy,

która zwiększa komfort użytkowania posiadanego pojazdu i umożliwia szybkie przejazdy nawet w oddalone części stolicy. Aktualnie powstaje trasa S2, która zostanie oddana wraz z kolejnym mostem przez Wisłę w październiku 2020 roku, po półrocznym opóźnieniu spowodowanym Covid- 2019. Nowo skomunikowane dzielnice oferujące lepsze warunki mieszkania zapewne wymuszą zwiększenie ceny nieruchomości znajdujących się na ich terenie.

Ostatnim na liście, z wielu kryteriów, ale nie mniej ważnym będzie bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych,

które umożliwia kontakt z przyroda i sprzyjają lepszemu powietrzu w miejscu zamieszkania.
Opisywane aspektu nie wyczerpują motywów i przesłanek nabycia nieruchomości w konkretnej dzielnicy i lokalizacji jednakże stanowią bardzo często składowe podejmowanej decyzji przez kupującego.
Aktualnie średnia cena transakcyjna 1 m2 mieszkania w Warszawie oscyluje w okolicach 10 000 zł. a jakie różnice widzimy w cenie metra kwadratowego w rożnych dzielnicach Warszawy?

Porównajmy pod względem ceny metra kwadratowego mieszkania – obiekty 40-50 metrowe położone w poniższych dzielnicy Warszawy:

  • Targówek – 6600 -11000 PLN/m2
  • Praga Południe – 7000 – 11000 PLN/m2
  • Ursynów – 8500 -14000 PLN/m2
  • Bemowo – 7800 – 13000 PLN/m2
  • Łomianki – 6500 – 10800 PLN/m2
  • Centrum – 15000 – 22000 PLN/m2 (w budynkach historycznych i prestiżowych zdążają się wielokrotności podanych kwot za metr kwadratowy)

Uderzający jest rozstrzał cen pomiędzy lokalizacjami, na który składają się standard wykończenia, rok budowy budynku, piętro zamieszkania, lokalizacji mieszkania względem operacji słońca, winda w budynku, dostęp do parkingu, bliskość szkoły, przedszkola, czy apteki. Każdy klient ocenia poszczególny zakup ze swojej perspektywy i dla niego kluczowym może okazać się aspekt, na który nie zwracali dotychczas uwagi dotychczasowi mieszkańcy.

Tym samym to określone przez nas przeznaczenie lokalu będzie definiowało nasze dalsze decyzje, a także bezpośrednio przekładał się na cena jaką zapłacimy na nieruchomość w Polsce.

W gąszczu ofert rynkowych i przy dużej rozpiętości cen naszą sugestią jest skupienie się na maksymalizacji stopy zwrotu z inwestycji i wysoce selektywnie wybieranie mieszkania w Warszawie, do czego niezbędne jest nawiązanie współpracy ze specjalistami działającymi na tym rynku.

Możesz obejrzeć wideo do tego i innych artykułów na naszym kanale YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *